Poštovane sugrađanke i sugrađani,
povodom Dana antifašističke borbe, državnog praznika koji obilježavamo 22. lipnja, upućujem vam iskrene čestitke.
Ovaj dan prilika je da se prisjetimo svih onih koji su se tijekom Drugoga svjetskog rata suprotstavili nacizmu i fašizmu te svojim djelovanjem pridonijeli obrani slobode, dostojanstva čovjeka i temeljnih ljudskih prava.
Njihova hrabrost i odlučnost ostavili su trajan trag u hrvatskoj i europskoj povijesti te pridonijeli stvaranju društva utemeljenog na demokraciji, miru, toleranciji i poštovanju različitosti. Upravo su te vrijednosti i danas temelj suvremene Hrvatske i Europe.
Ponosni na svoju povijest i na slobodu ostvarenu u Domovinskom ratu, nastavljamo graditi društvo koje njeguje zajedništvo, odgovornost i međusobno uvažavanje te ostaje predano očuvanju mira i demokratskih načela.
Svim građankama i građanima čestitam Dan antifašističke borbe.
Gradonačelnik Grada Požege
prof.dr.sc. Borislav Miličević
