Četvrtak, 14 Lipanj 2018 14:34

Svečana sjednica Učeničkog vijeća OŠ Antuna Kanižlića - podijeljena priznanja najboljim učenicima i mentorima

|||||||||| ||||||||||

Osnovna škola Antuna Kanižlića održala je danas svoju Svečanu sjednicu Učiteljskog vijeća na kojoj su nagrađeni učenici za osvojena prva tri mjesta na županijskim natjecanjima, za sudjelovanje na državnom natjecanju te za uspjehe na raznim smotrama i natječajima. Prije početka svečane dodjele okupljene je pozdravila Marija Samardžija, ravnateljica škole.

- Znamo da je uspješnost nastavnog procesa odraz kvalitete rada svakog učitelja, ali i suradništva učenika u njemu. A naši učenici imaju intelektualnu radoznalost, kreativnost, inicijativu i poduzetnost. Dio toga su stekli radeći uz svoje učitelje i na mnogobrojnim školskim projektima, ali danas ne bih govorila o njima, niti o redovnoj nastavi, već o onoj dodatnoj, dopunskoj i izvannastavnim aktivnostima. Čestitam učiteljima koji su ove oblike nastave doveli na razinu očekivane potrebe naših učenika, učenicima na svjesnosti potrebe rada uz redovnu nastavu, a roditeljima na pomoći kod organiziranja vremena svoje djece i kontrole redovitosti njihovog dolaska. – poručila je ravnateljica.

Svečanoj sjednici prisustvovao je i gradonačelnik Požege Darko Puljašić, i sam bivši učenik ove škole.

- U školi Antuna Kanižlića dobili ste izvrsne temelje i u srednjim školama nećete imati problema. Vidim ovdje puno nagrada što znači da je i vas puno bilo uspješno, da su vaši učitelji, nastavnici i mentori jako puno radili. Vi ste budućnost našega grada i domovine Hrvatske, bez vas ništa nema smisla, a mi smo tu da vas pripremimo za život, da se odnosite jedni prema drugima onako kako biste htjeli da se drugi odnose prema vama. – rekao je gradonačelnik Puljašić i čestitao svim učenicima i nastavnicima na uspjehu.