Srijeda, 12 Lipanj 2013 19:16

NK Požega ostvarila značajnu prednost

|| ||

Rezultatom 1:0 Nogometni klub Požega u prvoj kvalifikacijskoj utakmici za ulazak u 3. HNL -istok na stadionu NK Slavonija, pobijedio je prvaka 1. Brodsko-posavske ŽNL, Željezničara iz Slavonskog Broda.

Prije utakmice tajnik Nogometnog saveza Požeško-slavonske županije Marijan Rudež uručio je pehar pobjednicima 1. ŽNL Požeško-slavonske županije - NK Požega.

U čvrstom prvom poluvremenu, u kojem se bitka vodila većinom na sredini terena, niti jedna ekipa nije imala osobitu inicijativu i  nije bilo pogodaka. U prvoj polovici drugog poluvremena inicijativu na terenu preuzeli su gosti iz Slavonskog Broda koji su stvorili nekoliko izglednih prilika, ali nisu uspjeli zabiti gol. Utakmicu je u 82. minuti pogotkom za konačnih 1:0 odlučio igrač Požege Tomislav Čakalić.

Uzvratna utakmica igrat će se u nedjelju, 16. lipnja u 18 sati u Slavonskom Brodu na stadionu "Stanko Vlainić Dida".

Related items

• Slavonija izgubila od Osijeka u prijateljskoj utakmici Slavonija izgubila od Osijeka u prijateljskoj utakmici

NK Slavonija u prijateljskoj utakmici na domaćem terenu izgubila je od prvoligaša NK Osijeka rezultatom 1:7. Igrači Slavonije nisu stajali toliko loše na terenu kako to prikazuje rezultat, ali ponestalo je koncentracije pri realizaciji prilika. Golijadu je započeo Goran Ljubojević pogotkom u 3. minuti. Na 2:0 povećao je Tomislav Šorša u 16. minuti. Za 3:0 zabio je Goran Ljubojević u 42. minuti. U 45. minuti pogodak za 4:0 zabio je Tomislav Šorša.

U drugom poluvremenu nakon brojnih izmjena u oba sastava Slavonija je pokazala više odlučnosti što je rezultiralo pogotkom Mile Pavelića u 57. minuti kojim je smanjio rezultat na 4:1. Za 5:1 gostiju pogodak je zabio Josip Barišić u 68. minuti. Isti igrač u 86. minuti povisuje rezultat na 6:1. Konačan rezultat 7:1 postavio je Ivan Jakovljević u sudačkoj nadoknadi.

Nogometaši Slavonije sjajno su otvorili sezonu 3.HNL-istok ostvarivši dvije pobjede u prva dva kola. U idućem će kolu u subotu 7. rujna gostovati u Slavonskom Brodu kod Livade Željezničara.

• Drama na Slavoniji ipak pripala Istri Drama na Slavoniji ipak pripala Istri

Oko tisuću gledatelja bilo je nazočno na vrlo uzbudljivoj utakmici šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa između NK Slavonije i NK Istre 1961 iz Pule. U osminu finala kupa prošla je Istra rezultatom 2:1, ali vrlo lako pobjeda je mogla otići na stranu Slavonije.  U prvom poluvremenu veći posjed lopte i kontrolu igre imali su gosti, dok je Slavonije dva puta vrlo ozbiljno zaprijetila iz kontri preko Matijasa Šulca i Mile Pavelića, ali nije bilo pogodaka.

Drugo poluvrijeme nogometaši Istre podigli su tempo igre i stvorili mnogo prilika što je rezultiralo kaznenim udarcem u 67. minuti kojeg je Sandiju Križmanu odličnom reakcijom obranio vratar Slavonije Darijo Pavić, ali Križman se iskupljuje pogotkom iz odbijene lopte u 71. minuti. Rezultat se nije mijenjao do 86. minute kada iz kaznenog udarca pogodak za 1:1 zabija Kristijan Golik. Sto postotnu priliku u sudačkoj nadoknadi imao je Mile Pavelić čiji udarac na gol crti pogađa obrambenog igrača Istre spriječivši tako veliki podvig Slavonije. U sljedećoj akciji, u zadnjoj minuti sudačke nadoknade pogodak za Istru za 2:1 zabija Sandi Križman te uništava svaku nadu igrača Slavonije za prolaz usla osminu finala kupa.

Slavonija trenutno zauzima 8 poziciju na tablici 3.HNL-istok, sa tri pobjede i tri poraza. Na tablici su vodeći Lipik, BSK i Slavija sa po 12 bodova. Slavonija u subotu 28.09. u 16 h u 7. Kolu dočekuje Otok.

• Završni nogometni turnir limača Završni nogometni turnir limača

Budući da je završilo natjecanje“limača“ za jesenski dio sezone, prva četiri kluba danas su odigrali turnir na stadionu NK Dinamo-Vidovci Dervišaga. Učesnici su bili NK Požega, NK Jakšić, NK Slavonija i NK Dinamo Vidovci Dervišaga.  U prvoj utakmici Požega je Svladala Jakšić rezultatom 6:2, dok je NK Dinamo iz Vidovaca i Dervišage svladao Slavoniju sa 3:1. U utakmici za treće mjesto Jakšić je svladao Slavoniju sa 4:3 dok je u finalu NK Požega pobijedila NK Dinamo rezultatom 7:0 osiguravši naslov pobjednika ovog turnira.

Najboljim igračem turnira proglašen je Filip Margeta, najbolji strijelac je Bruno Raguž dok je nagradu za najbolju vrataricu dobila Martina Obradović.