Četvrtak, 25 Rujan 2014 13:28

Sportaši s medaljama na prijemu kod gradonačelnika

Erika Hajpeka, Damira Ludviga i Margaretu Andrišek, troje najuspješnijih požeških sportaša ovog ljeta, danas je primio gradonačelnik Vedran Neferović. S europskih odnosno svjetskog prvenstva oni su se u Požegu vratili s prestižnim medaljama.

Čestitajući im na postignutim rezultatima, gradonačelnik Neferović im je i zahvalio, rekavši kako i javnost treba znati za njihova vrijedna postignuća, jer takvi rezultati su ujedno i promocija Grada Požege. - U svoje osobno ime svima vama želim zahvaliti na tome što ste postigli i nadam se da ćete nastaviti s radom i naći dovoljno motivacije da se i dalje angažirate i sudjelujete na natjecanjima. Koliko može Grad će pomoći vaše odlaske na natjecanja, nastojat ćemo i dalje pratiti vaše rezultate i pomoći vam da kroz promidžbu dođete do sponzora. –

Na Europskom prvenstvo u šahu za mlade u konkurenciji U-9 za djecu do 9 godina starosti, prvo mjesto osvojio je Erik Hajpek 9-godišnjak iz Dervišage. Dogodine će biti u kategoriji 11-godinšnjaka. - Nadam se da ću i dalje tako nastaviti. – odgovarao je Erik kratko i optimistično na gradonačelnikova pitanja. S Erikom je  u pratnji bio Branko Kutuzović, njegov trener.

Margareta Andrišek (18), članica požeškog Kickboxing kluba Bushido na Svjetskom prvenstvu za juniore u K1 style-u održanom u Riminiju (Italija) osvojila je brončanu medalju. Nastupilo je oko 2.000 mladih sportaša iz cijelog svijeta. O tome kako je bilo na natjecanju govorio je njen trener Igor Krizmanić u klubu koji je već u svojim redovima imao izuzetne sportaše.

Požeški atletičar (53) Damir Ludvig sudjelovao je na Svjetskom atletskom prvenstvu za veterane u Budimpešti osvojio deveto mjesto. S Balkanskog atletskog prvenstva za veterane, održanom u Bukureštu, vratio se s dvije medalje i par rekorda. Prvo je osvojio zlato u bacanju kugle u kategoriji M50 s izbačenih 14,03 metara, što mu je novi osobni rekord. U bacanju diska osvojio je drugo mjesto s izbačenih 42,38 metara.

Svi sportaši i treneri zahvalili su Gradu i gradonačelniku na dosadašnjim potporama bez kojih bi bilo teško otputovati na višednevna natjecanja. U ime kluba Bushido Igor Krizmanić uručio su mu plaketu.