Četvrtak, 25 Rujan 2014 08:21

Slavonija dostojno parirala prvoligašu iz Pule

Pulska Istra 1961 opravdala je ulogu favorita, pobijedivši u Požegi domaću Slavoniju u šesnaestini finala Hrvatskoga nogometnoga kupa s 3:2, u zanimljivoj utakmici pred oko 500 gledatelja.

Nakon što je prvoligaš iz Pule na poluvrijeme otišao s dva pogotka prednosti, a u nastavku postigao i treći pogodak, činilo se da je samo pitanje s kolikom će razlikom Istra pobijediti, no Požežani se nisu predavali već su, naprotiv, svojom borbenošću zakomplicirali stvari u posljednjih deset minuta utakmice, zatresavši dvaput mrežu gostiju – Mislav Včelik u 82. minuti te Ivan Jakešević u 88. minuti. Ipak, ni vremena ni snage za više od toga nije bilo.

Puljani su tako drugu godinu zaredom minimalnom pobjedom na stadionu pokraj Orljave izborili prolaz u osminu finala Hrvatskoga nogometnoga Kupa.

Susretu su nazočili brojni uzvanici, među njima i gradonačelnik Požege Vedran Neferović sa svojim zamjenicima, saborski zastupnik Franjo Lucić, gradonačelnici i načelnici gradova i općina iz Požeštine, čelnici Istre 1961 i drugi.