Srijeda, 25 Rujan 2013 18:00

Drama na Slavoniji ipak pripala Istri

Oko tisuću gledatelja bilo je nazočno na vrlo uzbudljivoj utakmici šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa između NK Slavonije i NK Istre 1961 iz Pule. U osminu finala kupa prošla je Istra rezultatom 2:1, ali vrlo lako pobjeda je mogla otići na stranu Slavonije.  U prvom poluvremenu veći posjed lopte i kontrolu igre imali su gosti, dok je Slavonije dva puta vrlo ozbiljno zaprijetila iz kontri preko Matijasa Šulca i Mile Pavelića, ali nije bilo pogodaka.

Drugo poluvrijeme nogometaši Istre podigli su tempo igre i stvorili mnogo prilika što je rezultiralo kaznenim udarcem u 67. minuti kojeg je Sandiju Križmanu odličnom reakcijom obranio vratar Slavonije Darijo Pavić, ali Križman se iskupljuje pogotkom iz odbijene lopte u 71. minuti. Rezultat se nije mijenjao do 86. minute kada iz kaznenog udarca pogodak za 1:1 zabija Kristijan Golik. Sto postotnu priliku u sudačkoj nadoknadi imao je Mile Pavelić čiji udarac na gol crti pogađa obrambenog igrača Istre spriječivši tako veliki podvig Slavonije. U sljedećoj akciji, u zadnjoj minuti sudačke nadoknade pogodak za Istru za 2:1 zabija Sandi Križman te uništava svaku nadu igrača Slavonije za prolaz usla osminu finala kupa.

Slavonija trenutno zauzima 8 poziciju na tablici 3.HNL-istok, sa tri pobjede i tri poraza. Na tablici su vodeći Lipik, BSK i Slavija sa po 12 bodova. Slavonija u subotu 28.09. u 16 h u 7. Kolu dočekuje Otok.

Vezani sadržaji

• KUP Hrvatske Požega Indoor Open 2013.

Letački klub Bumbar domaćin je petog natjecanja aeromodelara u Požegi i KUP-a Hrvatske Požegbumbar2.jpga Indoor Open 2013. U dvorani Grabrik ok

• Judo turnir Požega open 2013

Judo turnir Požega Open nakon četiri godine pauze održava se danas u Sportskoj dvorani Grabrik. To je šesnaesti po redu tradicionalni međunaro

• Završni nogometni turnir limača

Budući da je završilo natjecanje“limača“ za jesenski dio sezone, prva četiri kluba danas su odigrali turnir na stadionu NK Dinamo-Vidovci D