Nedjelja, 21 Lipanj 2015 18:44

Slovaci slavili u Turniću

U organizaciji Biciklističkog kluba Luks Racing Team danas se na stazi Stari fenjer u Turniću vozila MTB utrka u disciplini Cross-country 4. XCO nagrada Vallis Aurea Požega 2015. Jedna je to od važnih utrka na koju brojni olimpijci iz susjednih zemalja dolaze po bodove za Svjetski kup. Kao ni proteklih godina, dobrog uzbuđenja i glasne publike nije nedostajalo.

U glavnoj kategoriji Elite Man prvo mjesto zauzeo je Fantišek Lami iz Slovačke, drugi je bio njegov brat Michal, dok je treće mjesto zauzeo Boštijan Hribovšek iz Slovenije. Utrka je bila i u kategorijama UCI Class 2 u kategorijama Elite muška i ženska i U23, a vozio se i kup Hrvatske u kategorijama Elite i U23 muški.

- Staza je odlično pripremljena i zanimljiva. Zahvalio bih svojoj ekipi na odlično obavljenom poslu i organizatorima. Požega je prekrasan gradić i ljudi su ovdje jako gostoljubljivi. Sigurno ću se vratiti opet sljedeće godine – rekao je Boštijan Hribovšek iz Slovenije, koji je utrku završio na trećem mjestu.